SVĚT SE ZBLÁZNIL - NEMÁM PRAVDU, PANÍ ŽILKOVÁ?

Napsal Copywritingetc.bloger.cz (») 19. 1. 2016 v kategorii Fejetony, názory, komentáře..., přečteno: 778×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Svět se prý zbláznil - alespoň to tvrdil svého času Stanislav Bernard na svých billboardech. Měl, bohužel, pravdu už tenkrát, ale kdyby chvíli počkal a začal s těmi plakáty až dnes, měl by pro své tvrzení důvodů a důkazů mnohem víc. No jo, jenže pak bych zase (řekněme za rok, za dva) říkal, proč ještě nepočkal, vždyť to, co se dělo na počátku roku 2016 bylo sice hodně ujeté, co je to ale proti tomu, čeho jsme svědky teď, v říjnu 2017?
Ne, na katastrofické scénáře já nejsem, takže předpovídat nějaké hrůzy, války, hladomory atd., to opravdu neumím. Problém je ovšem někde jinde - to, co bychom např. v r. 2010 (v souvislosti s dnešními událostmi) pokládali za apokalyptickou vizi nejhrubšího zrna a ti, kdo by takovýto vývoj prorokovali, by byli ve svěracích kazajkách odváženi do blázinců -, tak přesně to nyní zažíváme. Svět se zkrátka zbláznil a nic není nemožné, resp. vše je možné. Jak se budeme třeba za dva roky smát našim dnešním starostem ohledně milionu běženců - to jich tady už budeme mít dvacet milionů (co dvacet, padesát!). To teprve bude mazec a na idylický začátek roku 2016, kdy se pořád ještě mohlo hledět do budoucna optimisticky, si nevzpomeneme jinak než se slzou lítosti v oku. 
Ale ani dnes to není žádná idyla a přihořívá. V Německu už třeba znásilnění skoro není trestným činem. Pokud je člověk muslim a použije známou techniku taharrusch gamea, vynalezenou v Egyptě a rozšířenou po arabských zemích, pak se mu zas tak moc stát nemůže. Jde totiž o jednu z kulturních zvyklostí a právě kvůli těmto odlišnostem a arabským tradicím přece sama německá vláda apeluje na své občany, aby je respektovali a tolerovali. A pokud ti hloupí Němci s tím přesto ještě mají problémy, berlínský imám Mohamed al Merkleraí jim už vysvětlí, že používat voňavky je totéž jako mít rozpuštěné vlasy - v obou případech jsou v tom ti mladíci nevinně. A policie ať se spíše zaměří na ty necudné ženštiny, které provokují, vyvolávají náboženskou nenávist a xenofobně ignorují šaríju. Proč se ale vůbec ospravedlňovat, když samotná bílá žena říká, že za všechno může příroda a pudy a že si prostě bělošky musí zvykat na arabský životní styl a hodnotové preference!
Takže - svět se zbláznil, ovšem dna toho zbláznění ještě zdaleka nedosáhl. To do budoucna nevěští nic dobrého, jiskřička naděje ale přece jen ještě žije. Vidím to tak, že až klesneme úplně na dno - a níž už to nepůjde -, pak budeme mít šanci se od toho dna odrazit a vydat se na zpáteční cestu k hladině. Vím, je to malá a spíše jen teoretická šance, vždyť to dno je pořád v nedohlednu a klesáme stále rychleji a hlouběji - ale co když se přece jen něco stane! Něco naprosto neočekávaného, nějaká zásadní událost, třeba zoufalý čin někoho, kdo se zbláznil spolu se světem, co se zbláznil - a my si v tu chvíli uvědomíme, že padat a klesat a ustupovat už není kam, že „to“ je to dno, od kterého se... odrazíme, nebo ne?
Přes všechna negativa spojená s muslimskou expanzí si myslím, že na tom zatím nejsme úplně špatně. Máme před sebou příklad (myslím odstrašující) Německa, které je v tom bláznění asi o rok před námi, takže je dost času vyhnout se scénáři, který vidíme tam. Asi tím vůbec největším poučením, které si z tragického osudu dnešního Merkeldistánu můžeme vzít, je evidentní fakt, že čím více se těm mladíkům ustupuje, čím intenzivněji se provádí jejich integrace a čím hlasitěji se ve vztahu k nim hovoří o toleranci a respektu ke kulturním odlišnostem, tím rychleji naopak oni integrují původní obyvatelstvo podle svého islámského mustru do role poslušných nevěřících psů, kteří mohou být rádi za každý den, který jim jejich vládcové darují předtím, než dojde ke konečnému zúčtování.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a čtyři